Statiegeld op blik is een goed idee in de strijd tegen zwerfafval | Stelling van de week

Statiegeld op blikjes is ingegaan.

Statiegeld op blikjes is ingegaan. ANP

Sinds zaterdag zit er 15 eurocent statiegeld op het gros van de blikjes bier, fris en andere dranken. Dat gaat helpen om zwerfafval te verminderen. Ben je het hiermee eens of oneens?

Die blikjes zijn voorzien van een speciaal statiegeldlogo en kunnen worden ingeleverd bij onder meer grote supermarkten en tankstations langs snelwegen waar consumenten dat statiegeld terug kunnen krijgen.

Om het statiegeld op blik onder de publieke aandacht te brengen komt er een voorlichtingscampagne.

Winkels moeten eerst oude voorraden wegwerken. Er zal dus een overgangsperiode zijn voordat alle blikjes statiegeld hebben. De verwachting is dat de toestroom van mensen die blikjes willen inleveren in de komende weken geleidelijk toeneemt.

Er volgt een reclamecampagne op tv, radio, online en via abri’s om mensen te attenderen op de invoering van statiegeld op blik. De blikjes moeten niet al te veel beschadigd of gedeukt zijn, anders kan de innamemachine de barcode voor statiegeld niet lezen en worden ze niet geaccepteerd.

Wat vindt u?