In het Spaarbankbos werden meerdere mensen geëxecuteerd in de Tweede Wereldoorlog. Albert Metselaar geeft excursie langs de gedenktekens

Vorig jaar onthulde burgemeester Karel Loohuis het gedenkteken. Foto Albert Metselaar
De gedenkplaatsen worden bezocht en aansluitend wandelt het gezelschap naar het militaire materieel, dat zaterdagmiddag in één van de lanen staat opgesteld. Een unieke kans om dit oude materiaal te zien, in combinatie met uitleg van deskundigen.
Historicus Albert Metselaar deed onderzoek naar Hoogeveen en omstreken in het algemeen, in oorlogstijd, en heeft in het bevrijdings-herdenkingsjaar een boek gepubliceerd over de gevechten aan de Wijsterseweg, de gebeurtenissen in het Spaarbankbos en de executies te Spier. Al deze thema’s komen zaterdag ook aan de orde, inclusief de oorlogsgeschiedenis van het Noorderhuis.
De aanvang is 14.00 uur en opgeven is niet nodig.