Biebmiep opent aan de Schuttevaer

Het gepimpte kastje.

Het gepimpte kastje. Foto: Eigen foto

Een lang gekoesterde wens van Janine Blok gaat in vervulling. Zij opent een mini-bieb voor volwassenen en kinderen in de wijk Schutlanden, genaamd Biebmiep.

De Hoogeveense heeft een kastje op de kop getikt en deze gepimpt door middel van een kleurtje, dakbedekking, verlichting, 3D-geprinte letters et cetera. Er kunnen kosteloos boeken geleend, geruild, gehouden of gebracht worden. Hiermee wil ze mensen verbinden, groot en klein de kans geven om boeken te kunnen lezen en boeken niet laten versloffen.

De mini-bieb wordt in haar voortuin aan de Schuttevaer geplaatst en wordt door haarzelf bevoorraad en onderhouden.

Momenteel legt ze de laatste hand aan de bieb. Dat wil zeggen dat de paal wordt geplaatst, het kastje erop wordt gemonteerd en de bieb vervolgens wordt gevuld.