Johannes Calvijnschool heeft nieuwe naam: Het Koraal

Hoogeveen - De Johannes Calvijnschool in Hoogeveen heet voortaan Het Koraal. Vrijdag onthulden de vierjarige tweelingzusjes Kristel en Anouk van Dijk en de tienjarige tweelingbroers Lars en Corné van der Vinne de nieuwe naam en daarmee ook het nieuwe logo.

Twee jaar geleden nam de gereformeerde basisschool haar missie en visie onder de loep. ‘We wilden onder woorden brengen wat goed christelijk onderwijs betekent in deze tijd en wat we daarmee willen bereiken voor onze leerlingen. Ten diepste weten we dat wel, maar het valt niet mee om er samen worden aan te geven’, vertelt directeur Doreen de Bruijn.

Een nieuwe naam geeft een verandering aan. Of de vraag of dat voor de school ook de aanleiding is geweest, antwoordt de directeur met ja en nee. ‘Door de jaren heen is het onderwijs anders geworden, maar ons geloof is onveranderd gebleven. Onderwijs is altijd in beweging. Dat geldt voor elke school. Door de ontwikkelingen in onze manier van lesgeven is er nu meer verbondenheid tussen de leerlingen onderling en in de aangeboden lesstof.’

Ontdekkend leren

De leerlingen werken in een periode aan een thema’, samen met klasgenoten en met leerlingen uit andere groepen. Dat dit ook op een creatieve manier kan, is zichtbaar aan de kunstwerken en informatiemuren in de school. Leerlingen verzamelen informatie en delen dit met elkaar. Hun nieuwsgierigheid wordt erdoor aangewakkerd. Ze vinden zo veel informatie dat het voor leerkrachten soms ook nieuw blijkt te zijn.

‘In alles wat we kinderen aanbieden, leren ze met andere ogen naar zichzelf, naar de ander en de wereld kijken. Elk kind is uniek én een onderdeel van een groter geheel. Als we dat vanuit ons geloof benoemen dan is elke leerling een geliefd en waardevol kind van God dat mag ontdekken wie hij of zij is, wie de ander is en hoe wonderlijk de wereld is geschapen’, legt De Bruijn uit. ‘Dat geeft hen de ruimte om met zelfvertrouwen de leefwereld steeds iets groter te maken.’

Kleurrijk

‘De naam Het Koraal past goed bij onze school. Koralen groeien in alle warme, schone zeeën. Ze vormen samen een rif door voort te bouwen op dat wat de koralen die er voor hen waren hebben achtergelaten. Onze school heeft zich door de jaren heen ontwikkeld. We bouwen voort op dat wat anderen vanuit hun geloof en toewijding vóór ons hebben gedaan. Onze leerlingen mogen zich op onze school in een veilige omgeving ontwikkelen, net zoals het kleurrijke koraal in een warme, schone zee.’

Op Het Koraal is onderwijs en het christelijk geloof onlosmakelijk met elkaar verbonden. Uit de behoefte om kinderen op school dezelfde opvoeding te geven als thuis, is de school 62 jaar geleden opgericht vanuit de gereformeerd vrijgemaakte kerk. De toelating voor de school is tegenwoordig veel ruimer. Wel is het belangrijk dat ouders de manier waarop de school invulling geeft aan de christelijke grondslag onderschrijven.